W czym do ślubu?

W czym pójść do ślubu? To nieśmiertelne pytanie towarzyszy kobiecie na długo przed uroczystością ślubną i nie ma co się temu dziwić. Sam dzień ślubu to czas niezwykły i wyjątkowy. Każda para czeka na niego z niecierpliwością i obawą czy wszystko pójdzie jak należy. Dużo uwagi podczas przygotowań ślubnych poświęca się oczywiście temu, jak powinna wyglądać Panna Młoda, a przede wszystkim jej największy atrybut – suknia ślubna.

Obecnie na rynku jest wiele salonów sukien ślubnych. Oferują one marki zarówno polskie jak i zagraniczne. Jednak wybór odpowiedniej sukienki ślubnej nie jest wcale sprawą łatwą. Niewiele brakuje, by wpaść w przesadną ekstrawagancję czy wystylizować się na kopciuszka. To, w czym pójdzie do ślubu Panna Młoda, zależy jednak przede wszystkim od jej upodobań. Musi jednak pamiętać o kilku istotnych rzeczach.

Zanim przyszła Pani Młoda wybierze się na zakupy do sklepu, warto by zajrzała do katalogu sukien ślubnych. Pozwoli jej to orientacyjnie rozeznać  się w modelach i fasonach. Dopiero potem wybiera się do salonu. Od kilku lat Polki najchętniej wybierają francuskie suknie ślubne. Ostatnio modny stał się również styl hiszpański i włoski. Nie ulega jednak wątpliwości, że najpiękniejsze suknie ślubne to te, które podkreślają atuty sylwetki, jednocześnie tuszując jej niedoskonałości.

Nie jest jednak tajemnicą, że sukienki na tą okazję, są bardzo drogie. Zdarza się więc, że cena sukni ślubnej skutecznie odstrasza młodą damę. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak udać się do komisu sukien ślubnych. Oprócz samej kreacji, można w nim również bez problemu dostać akcesoria ślubne, takie jak buty, biżuterię, bolerko czy torebkę. Ślubni styliści zwracają szczególną uwagę na bieliznę ślubną. Jej wygląd w dużym stopniu wpływa na jakość prezentacji ślubnej sukni. Nie warto więc na niej oszczędzać.

W dniu ślubu Panna Młoda może pokusić się o odrobinę fantazji i szaleństwa, by olśniewać i czarować swoim wyglądem. Warto jednak pamiętać, że w dobrym tonie jest, by suknia ślubna i dodatki do niej stanowiły całość z garniturem ślubnym Pana Młodego. Młodzi małżonkowie powinni bowiem stanowić parę także pod tym względem.